Aktualność

04
lutego 2021

Filharmonia Kaszubska w czasach pandemii udostępnia galerię „Przez szybę”. Tym razem prezentuje eksponaty fana Gwiezdnych Wojen w ramach cyklu „Kolekcje”.

 

Przygotowana przez Wejherowskie Centrum Kultury wystawa przedstawia kolekcję Jakuba TD-71207 Sandtroopera, członka Legionu 501, czyli organizacji skupiającej fanów Star Wars z całego świata. Architektura budynku i duże przeszklenia umożliwiają ustawienie ekspozycji w holu Centrum, która jest doskonale widoczna z ulicy. Na wystawę fan sagi udostępnił figurki i maski bohaterów kultowego filmu.

Właściciel eksponatów zbierał je wiele lat. Zrobił również swoją własną zbroje szturmowca, dzięki czemu trafił do Legionu 501.

 

- Na przełomie wieku do kin trafiły prequele i dzięki nim kolekcja rosła w siłę. Jakiś czas później w mojej głowie zrodził się pomysł posiadania zbroi szturmowca. Tak właśnie trafiłem do legionu. Zbroja została ukończona. Prace nad jej tworzeniem trwały niemal rok. W końcu ku mojej radości została zaakceptowana i stałem się pełnoprawnym członkiem sagi Star Wars. Wraz z kolejnymi częściami i epizodami moja kolekcja rozrastała się o kolejne postaci i kolejne figurki. Część kupiona została na portalach aukcyjnych, część wraz z emisją kolejnych epizodów - w sklepach. Inne wyszukane zostały poza Polską. Jak to ktoś powiedział z "Gwiezdnymi wojnami" jest tak jak z whisky, trzeba do nich dorosnąć. Albo je lubisz i wkręcasz się w sagę, albo nienawidzisz.

 

Po obejrzeniu wystawy WCK oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich fanów filmu do zagrania w mobilną grę miejską „PO MOC!” Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat kultowej produkcji oraz zwiedzić miasto. Spacer i doskonała zabawa gwarantowana.