Aktualność

09
marca 2021

Gdynia wspiera firmy rodzinne w tym trudnym czasie, kiedy wielu przedsiębiorców ma problemy z prowadzeniem swojego biznesu z powodu restrykcji nakładanych przez walkę z pandemią.

 

Od początku walki z wirusem Covid-19, marca zeszłego roku, Gdynia wprowadziła szereg rozwiązań ułatwiających przerwanie tego trudnego okresu dla swoich mieszkańców i przedsiębiorców. Na Facebooku miasto utworzyło profil promujący gdyńskie firmy rodzinne - @firmyrodzinnegdynia. Prezentowane są lokalne firmy o bardzo różnorodnym zakresie działalności. Jest to doskonałe miejsce do zapoznania się z ofertą lokalnych firm i wsparcia ich działalności.

 

– Rodzinne firmy budują lokalną społeczność i są wartością miasta. Warto je znać, wspierać i wiedzieć o nich więcej. Miasto od dawna inwestuje w ich potencjał i rozwój. W Gdyni działają programy wsparcia rozwoju rodzinnej przedsiębiorczości. Organizowane są również specjalne szkolenia z zakresu konkurencyjności firmy, przekazywania kompetencji czy ochrony własności intelektualnej. W tym szczególnym okresie pandemii wszyscy lokalni przedsiębiorcy także nie są pozostawieni sami sobie. Miasto oferuje im Falochron – czyli szeroki pakiet pomocowy, a w nim m.in. bezpłatne fachowe doradztwo na czas kryzysu. Nic jednak nie zastąpi grona lojalnych i stałych klientów, dlatego zachęcam do zapoznania się z gdyńskimi rodzinnymi biznesami. To gwarancja lokalności – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

 

Warto odwiedzać profil i sprawdzać w jak wielu obszarach gdynianie się realizują. Na profilu regularnie pojawiają się nowe posty opisujące historię powstania firm, a także pomysły na dalszy ich rozwój. Na profilu zamieszczane są także informacje o ciekawych projektach dla firm rodzinnych, szkoleniach online oraz o aktualnych programach wsparcia prowadzonych przez miasto.

Profil @FirmyRodzinneGdynia jest także miejscem spotkań, inspiracji i szansy na nowe lokalne kontakty. W ramach profilu funkcjonuje grupa Rodzinni Rodzinnym, która służy wsparciem i stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy przedsiębiorcami.

Profil oraz grupę tworzy Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości razem z Agencją Rozwoju Gdyni.