Aktualność

18
czerwca 2021

Wejherowianie już od jesieni będą mogli ubiegać się o kartę mieszkańca. Wejherowska Karta Mieszkańca upoważniać będzie do zniżek, rabatów, ulg i przywilejów realizowanych przez instytucje miejskie i przez partnerów biznesowych. Będzie pełniła też funkcję np. biletu elektronicznego na komunikację miejską.

 

- Każdy mieszkaniec miasta Wejherowa w ramach pakietu mieszkańca otrzyma preferencyjne ceny na usługi miejskie m.in. do Filharmonii Kaszubskiej, na basen czy lodowisko – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, na wniosek którego wprowadzona zostanie Wejherowska Karta Mieszkańca. - Karta będzie także oferowała dodatkowe pakiety dla zainteresowanych lub spełniających odpowiednie kryteria osób np. pakiet dla seniorów czy dla korzystających z komunikacji miejskiej. Również prywatne podmioty będą mogły dobrowolnie przyłączyć się do programu jako partnerzy, oferując zniżki czy promocje na swoje usługi i produkty.

 

Karta Mieszkańca ułatwi dostęp m.in. do dóbr kultury, sportu i rekreacji. Będzie to także promocja usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców, którzy będą mogli dołączyć do programu jako partnerzy oferujący zniżki i promocje.