Aktualność

31
sierpnia 2021

 

Wejherowo ogłosiło ogólnopolski konkurs na piosenkę o mieście. Twórcy mogą przesyłać teksty w języku polskim i kaszubskim. W przyszłym roku w ramach drugiego etapu konkursu muzycy będą komponowali muzykę do wybranego tekstu.

 

Organizatorami konkursu są - Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Konkurs ma charakter ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim. W I etapie konkursu twórcy piszą teksty piosenek. W II etapie, który odbędzie się w 2022 roku, muzycy będą komponowali melodię do nagrodzonych tekstów.

Teksty piosenki można tworzyć zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim. W przypadku tekstu kaszubskiego, należy dołączyć tłumaczenie na język polski. Jeden autor może zgłosić tylko jeden autorski tekst. Prace należy złożyć do 30 września 2021 roku.

Oceny tekstów piosenek dokona trzyosobowa komisja, złożona z przedstawicieli organizatorów i Urzędu Miasta Wejherowa. Laureaci nagród głównych otrzymają nagrody finansowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa, a ich wysokość zostanie opublikowana na stronie organizatorów w październiku 2021 r.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie: www.biblioteka.wejherowo.pl