Aktualność

28
września 2021

Miłośnicy kajakarstwa zyskali kolejną przystań na rzece Redzie w Wejherowie. Jest to kolejna inwestycja realizowana w ramach programu Pomorskie Szlaki Kajakowe współfinansowanego ze środków unijnych.

 

W ramach inwestycji wybudowano pomost o długości 20 m oraz pochylnię umożliwiającą wygodne wodowanie i wyciąganie kajaków z wody. Są zadaszone wiaty, wyposażone w ławkostoły i kosze. Nowe zagospodarowanie terenu objęło również przebudowę parkingu leśnego i przygotowanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Przygotowano również stojaki na rowery wraz z zestawem naprawczym.

 

- Rzeka Reda płynąca na północnych obrzeżach Wejherowa zawsze wzbudzała zainteresowanie amatorów kajakarstwa turystycznego ze względu na rzadko spotykane meandrowanie rzeki – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta – Stąd decyzja miasta o budowie w tym miejscu nowoczesnej przystani kajakowej, na której można bezpiecznie zwodować i wyciągnąć z wody kajaki i skorzystać z infrastruktury m.in. wiat.

 

Inwestycja zrealizowana została w ramach programu "Pomorskie Szlaki Kajakowe", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Koszt całej inwestycji to 350 tys. zł.

- Miejsce to powinno spodobać się również miłośnikom turystyki rowerowej oraz wszystkim mieszkańcom uprawiającym sporty terenowe np. biegi rekreacyjne i nordic-walking – mówi Dorota Chodubska, radna Wejherowa.